HLOUBKOVÉ ČIŠTĚNÍ SEDAČEK A KŘESEL Z ČALOUNĚNÉHO MATERIÁLU, ALCANTARY A KŮŽE

Skvrny, fleky, mapy na sedačce? Nepropadejte panice. S tím si poradíme

Každou skvrnu řešíme individuálně se speciálním přípravkem, protože má odlišné biologické složení. Zjistíme od vás, jestli je původcem skvrny voda (nápoje), anebo olej (jídlo, dehet, barva). První typ dokážeme vyčistit vlastními silami. Na druhý musíme použít rozpouštědlo, speciální technologie a vaši malou pomoc.

  • Než se pustíme do čištění, určíme klíčové vlastnosti čalounění (materiál, pevnost, stálobarevnost, hodnotu pH, míru znečištění, původ skvrn).
  • Čalounění pohlcuje spoustu prachu, který před namočením vlákna odstraníme. Jinak by se prach pouze namočil a zůstal pod vlákny, v horším případě by vyvzlínal na povrch.
  • Jakmile zjistíme původ a rozsah znečištění a materiál nábytku, vezmeme si k ruce nejlepší čisticí prostředek, který naneseme na celou plochu čalounění. Roztok působí na vlákna a uvolňuje a rozkládá nečistoty. Čisticí roztok zapracujeme i do vláken čalounění (agitace). Tím je oddělíme a nastavíme tak, abychom je mohli čistit ze všech úhlů a po celé délce.
  • Čalouněný nábytek čistíme extrakčně pomocí výkonného extraktoru. Čisticí roztok vstřikujeme do vláken a následně ho odsáváme společně s nečistotami. Zvolíme správnou sílu sání, teplotu vody a techniku čištění. Naše stroje zanechávají v čalounění jen minimum vody a chemie neutralizuje vlákna čalounění. Tím snížíme náchylnost materiálu na následné znečištění a zabráníme tvorbě bakterií a plísní.
  • Zůstala na čištěném místě ještě skvrna nebo nečistota? Pak se pustíme do dočištění. K odstranění špíny vyvíjíme co největší úsilí. Současně načesáváme vlákna a vytíráme povrchovou vlhkost bavlněným ručníkem, aby čalounění uschlo co nejrychleji. Věnujeme se i různým záhybům, švům, rohům a dalším detailům.
  • Výsledek na konci samozřejmě pečlivě zkontrolujeme – vizuálně i dalšími metodami. Prověřujeme vlhkost čalounění, stabilitu barev vláken a stupnici pH. To všechno je pro perfektní výsledek důležité.
  • Pokud čalouněný nábytek používáte častěji, doporučujeme aplikovat impregnaci. Ta usnadňuje další čištění a zabraňuje, aby se skvrny vsákly do vláken.

čištění sedaček pelhřimov, čištění křesel pelhřimov, čištění sedaček pacov, čištění sedaček vysočina, čištění sedaček jihlava, čištění křesel jihlava, čištění pohovek pelhřimov, čištění pohovek jihlava, čištění vysočina, vyčistíme sedačky, čistíme sedačky, čištění u vás doma, čištění v naší čistící dílně, čištění čalounění, hloubkové čištění sedaček